Obalamy mity na temat seksualności #1 Im dłuższy penis, tym większa satysfakcja seksualna

Im dłuższy penis, tym większa satysfakcja seksualna

Po wpisaniu hasła “powiększanie prącia” w wyszukiwarkę, wyskakują około 133 tysiące wyników. Długość członka jest jednym z najczęstszych powodów do kompleksów u mężczyzn. Chłopcy od najmłodszych lat są ciekawi, jak przebiega ich rozwój w porównaniu do kolegów. Nierzadko bywa też tak, że z powodu mniejszego przyrodzenia są wyśmiewani przez innych. Zapewne każdy z nas pamięta ze szkolnych lat tendencję do przyglądania się długości stóp oraz kciuków kolegów. Długość ta miała świadczyć o proporcjonalnej długości ich penisów. Dziś oczywiście wiemy, że była to nieprawda. Ale czy to właściwie ma jakieś znaczenie? Czy długość penisa wpływa na odczuwanie satysfakcji seksualnej u drugiej osoby?

Rekordowa długość członka to aż 34 cm przy piętnastocentymetrowym obwodzie. Marzenie każdego mężczyzny czy koszmar? Czy rzeczywiście Panowie mają się czym stresować?

Kilka słów o badaniach nad długością penisa

Z badań przeprowadzonych przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej wynika, że 62% kobiet twierdzi, iż rozmiar penisa ma znaczenie. W tym samym badaniu okazało się, że aż 85% kobiet jest zadowolona z rozmiaru członka partnera! To bardzo duży odsetek biorąc pod uwagę lęki odczuwane przez mężczyzn z tego powodu.

Jaka jest średnia długość penisa?

Średnia długość prącia różni się w zależności od badań. Największym przyrodzeniem mogą pochwalić się panowie, którzy brali w udziale w badaniu sondażowym.  Podczas badania mężczyźni sami mierzyli długość członka oraz podawali wartość (od razu nasuwa się myśl, że nie jest to miarodajne, gdyż w takich badaniach długość własnego prącia jest często zawyżana). Co ciekawe, najdłuższym przyrodzeniem w tym badaniu poszczycili się Skandynawowie, wśród których średnia długość członka we wzwodzie wyniosła aż 25cm. 

Bardziej miarodajne badania polegają na tym, że do ciał jamistych penisa wprowadza się substancję wywołującą erekcję, po czym dokonuje się pomiaru od nasady do czubka żołędzi członka. Z badań takich wynika, iż średnia długość penisa wynosi nieco ponad 13cm. To zdecydowanie mniej niż średnia podawana przez Skandynawów.

Czy mały członek w spoczynku świadczy o małym członku podczas wzwodu?

Pytanie to nawiązuje do tendencji porównywania swoich penisów przez chłopców, nierzadko posiłkując się materiałami erotycznymi w Internecie. W rzeczywistości mały członek w spoczynku nie musi świadczyć o podobnie małym członku podczas wzwodu. Pomiary te mogą być znacząco różne. Penis, który w spoczynku wydaje się niewielki, może podczas wzwodu zwiększyć znacząco swój rozmiar. Jednocześnie członek o większym rozmiarze może powiększyć się jedynie niewiele w trakcie erekcji. I nierzadko tak właśnie bywa!

Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Z badań wynika, iż zaledwie 6% kobiet twierdzi, iż przyrodzenie partnera mogłoby być większe. Jednocześnie cały czas (między innymi dzięki licznym, szeroko dostępnym materiałom erotycznym) duży odsetek mężczyzn sądzi, że dłuższy członek oznacza lepszy seks i orgazm dla kobiety. W rzeczywistości stymulacja zbyt długim (lub zbyt szerokim) penisem jest dla większości kobiet bolesna, a przyjmowanie niektórych pozycji seksualnych może okazać się po prostu niemożliwa. Najbardziej wrażliwy u kobiet jest obszar zewnętrznych narządów płciowych (wzgórek łonowy, przedsionek pochwy, wargi sromowe oraz łechtaczka). To właśnie tam należałoby szukać drogi do kobiecych rozkoszy. Duży penis nie jest więc do tego niezbędny :).

Więcej naszych artykułów przeczytasz tu: https://pracowniaintymnosci.pl/blog/